Unreal Engine

Unreal Engine 5 ve Microsoft DirectStorage Uyumlu Olacak

rantabl_unreal_engine_5

Unreal Engine 5 ve Microsoft DirectStorage Uyumlu Olacak


Epic Games, Unreal Engine 5’i DirectStorage ile yerel olarak uyumlu hale getirerek, oyun geliştiricilerinin yükleme sürelerini azaltmasına yardımcı olacak.

Microsoft tarafından geliştirilen bu teknoloji, oyun içi yükleme sürelerini hızlandırmayı vaat ediyor ve Epic Games, bunun demokratikleşmesine yardımcı olacak.


Unreal Engine 5 DirectStorage ne zaman uyumlu olur?

Unreal Engine 5, erken erişimde neredeyse bir yıl geçirdikten sonra geçen Nisan ayından bu yana istikrarlı bir şekilde sunuluyor. Bu araç kullanılarak birçok oyun geliştirilmelidir. Halihazırda duyurulanlar arasında The Witcher 4, yakında çıkacak olan Tomb Raider, yeni Mass Effect, Senua’s Saga: Hellblade 2, S.T.A.L.K.E.R. 2 veya hatta Redfall. Liste kuşkusuz önümüzdeki aylarda ve yıllarda artacaktır.

Ancak bu açıklamanın arkasındaki Epic Games mühendisi Brian Karis, Unreal Engine 5 tarafından Doğrudan DirectStorage için herhangi bir zaman çizelgesi bildirmiyor, bu da sabırlı olmamız gerektiğinin bir işareti.


Forspoken, DirectStorage ile ilk oyun mu?

Birincisi, piyasaya sürüldüğünde DirectStorage’ı destekleyen ilk oyun olmasa da, çıkışı kısa süre önce 24 Ocak 2023’e ertelenen Forspoken olacak. Square Enix oyunu tesadüfen Microsoft tarafından teknolojisini sergilemek için bir vitrin olarak kullanıldı. geliştirilmiş performans, azaltılmış yükleme süreleri ve azaltılmış CPU kullanımı arasında umut vericidir.

Kaynak: neowin

Yorumlar (1)

  1. 1NUMARA

    İlk

Düşünceni burada bırak